Свобода не боїться перевиборів і готова скласти мандати

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" готове до "обнулення" списків і відмови йти в нову Верховну Раду, але поки не отримувало офіційних звернень з даного питання від своїх партнерів по опозиції і вивчає можливі юридичні наслідки такого кроку.

"Свобода" не тільки на словах, але й на ділі є найбільш рішучою та радикальною опозиційною силою. Ми готові до будь-яких дій, і до вищезазначених у тому числі. Але до нас ще офіційно не зверталося керівництво "Батьківщини", є тільки заява Гриценка ", - сказав керівник прес-служби "Свободи", кандидат у народні депутати Юрій Сиротюк.

За його словами, юристи "Свободи" відразу почали вивчати юридичні наслідки такого кроку.

"Якщо буде прийнято таке рішення разом з іншими опозиційними силами, то "Свобода" першою його виконає. Більше питань до наших союзників, наскільки серйозною є їх заява і наскільки вона узгоджене між усіма партнерами, тому що у нас одна партія, а в Об'єднаної опозиції декілька . І чи не вийде так, що хтось складе мандати, а мажоритарники продовжать працювати", - сказав голова прес-служби партії.

Сиротюк також повідомив, що "Свобода" погодила з "Батьківщиною" спільну участь в акції біля будівлі Центральної виборчої комісії України у понеділок для захисту результатів виборів.

Він також зазначив, що в даний час ще не завершена боротьба за захист результатів волевиявлення громадян і, зокрема, кандидат по столичному округу № 223 Юрій Левченко не зрозуміє своїх соратників, якщо вони відмовляться від боротьби, коли ще не завершений підрахунок голосів.

При цьому Сиротюк підкреслив, що націоналісти готові до участі в нових парламентських виборах і розраховують в такому випадку на більший результат.

"Ми показали суспільству, як захищаємо свої результати і вибір українців в цілому, і за будь-яких дострокових виборів прогнозуємо, що кількість прихильників "Свободи" зросте приблизно вдвічі. Ми не боїмося перевиборів, тому що ні в кого з нас немає мандатів, немає ні в кого спокуси залишитися сидіти на теплому кріслі, якого і так не було. Не маючи жодного депутата, ми набагато активніше і ефективніше захищаємо свої результати, ніж наші союзники, у яких більше 100 мандатів ", - зазначив він.

Як повідомлялося, один з лідерів об'єднаної опозиції "Батьківщина" (третій номер у партійному списку), народний депутат Гриценко в неділю заявив про необхідність провести з'їзд партії "обнулити списки" і відмовитися йти у Верховну Раду "у зв'язку з фальсифікацією результатів виборів".

У партії "УДАР Віталія Кличка" також розглядають можливість на з'їзді політичної сили відмовитися від партійного списку і мажоритарників і не визнавати парламентські вибори.

"У партії" УДАР "розглядають можливість проведення з'їзду партії та прийняття рішення про відмову від партійного виборчого списку і висуванців, які перемогли в мажоритарних округах, і невизнання парламентських виборів", - заявив в неділю керівник виборчого штабу партії Віталій Ковальчук.

Інтерфакс-Україна

 Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_mi-ne-bojimosya-pereviboriv-svoboda-takozh-gotova-sklasti-mandati/465174">Gazeta.ua</a>