Дмитро Гнап: Янукович - це людина , яка тимчасово перебуває на волі

Хочу внести ясність стосовно одного важливого питання.

Сьогодні, коли обговорюється план подальших дій протесту і можливу відповідь влади, багато хто виходить з позиції, що Віктор Янукович – це політик, який розчарував велику частину громадян.

Насправді, Віктор Янукович – це ніякий не політик.

Це людина, яка тимчасово перебуває на волі і яка має нести кримінальну відповідальність, за тяжкий кримінальний злочин, який мовою закону називається: "розкрадання державного або колективного майна шляхом привласнення, розтрати або зловживання посадовим становищем, вчинене за попереднім зговором групою осіб, або у великих розмірах, або в особливо великих розмірах" (ст.81 ч. 3 і 4, ст. 82 частини ч. 3 і 4, ст.83 частина 3, ст.84 частини 3 і 4 і та ст. 86-1 ККУ).

Від шести до п'ятнадцяти років, між іншим.

Хтось може заперечити, що називати злочинцем людину до вироку суду – це не по-європейськи.

Втім, в країні, де міліція заодно з тітушками, де прокурори багатші за банкірів, де в судді беруть вчорашніх коханок та кур'єрів, в такій країні не варто сподіватися на професійне слідство і неупереджене правосуддя.

В такій країні єдиним правоохоронним органом лишаються журналісти-розслідувачі.

"Лівела", "Чорноморнафтогаз", "Хліб Інвест Буд", "Укртранслізинг", "Голден Деррік", "СПК-Геосервіс", "Межигір'я", "Газ-України-2009" – це далеко не повний перелік масштабних оборудок у виконанні Сім'ї Януковича, що повністю доведені журналістами.

І за які в нормальній країні вся мережа злочинців отримує тюремні терміни.

За моїми скромними підрахунками "організована злочинна група Януковича" привласнила за останні чотири роки коштів на суму не менше 50-ти мільярдів гривень.

І це не просто віртуальні цифри в журналістських розслідуваннях.

Це, наприклад, українські діти, які померли через рак чи хвороби серця, не діставши належної медичної допомоги з боку держави, тому що в Януковича стоїть план по крадіжках.

Тому, я пропоную дещо змінити дискурс в ці протестні дні.

І пропоную доповнити гасла простету ще й таким: "ЯНУКОВИЧ – ПІДАРЕШТ!"

Для того, щоб ми ні на секунду не забували, з ким маємо справу.

І хто кому має ставити умови.

Дмитро ГнапЖурналіст, громадський активіст