Кошулинський вимагатиме у Рибака перевірити сумісників-регіоналів

Віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський вимагатиме від голови Верховної Ради Володимира Рибака перевірити факти щодо виявлених депутатів-сумісників.

Про це Кошулинський написав на своїй сторінці у Facebook.

"Дякую усім, хто, усвідомлюючи загрозу спроб влади позбавити депутатських мандатів представників парламентської опозиції, проявляє громадянську свідомість і виявляє справжніх сумісників – злісних порушників закону «Про статус народного депутат», якими аж кишить список Партії регіонів", - написав Кошулинський, коментуючи отримані звернення щодо депутатів-сумісників від Партії регіонів. Кошулинський також зазначив, що не може самостійно звернутися до суду щодо цього питання.

"На жаль, п.2 ст.5 Закону України «Про статус народного депутата України» позбавляє заступника Голови Верховної Ради права самостійно звертатися до суду з вимогою позбавити депутатських повноважень депутатів-сумісників", - написав віце-спікер.

У вказаній Кошулинським нормі закону йдеться про те, що перший заступник або заступник голови ВР можуть звертатися з відповідними зверненнями до суду, лише якщо отримають відповідне доручення від голови парламенту.

"Водночас ми вимагатимемо у Голови Верховної Ради ретельно перевірити усі оприлюднені факти щодо виявлених депутатів-сумісників та в разі підтвердження цієї інформації звернутися до суду з вимогою позбавити депутатів-сумісників їхніх повноважень", - наголосив він.