Азаров радить школярам йти на завод, а не в журналістику

Прем'єр-міністр Микола Азаров висловив свою стурбованість з приводу того, які професії бажають опановувати українські школярі і був здивований, чому серед них так мало тих, хто хотів би стати педагогом чи лікарем.

Про це глава уряду сказав сьогодні під час зустрічі із представниками учнівського самоврядування у Києві.
У відповідь на питання прем’єра, які спеціальності користуються популярністю в учнівському середовищі, представники учнівського самоврядування відповіли, що багато з їхніх однолітків хотіли б бути журналістами, юристами, економістами, політологами чи маркетологами.

"Що мене трохи, якщо прямо сказати, стурбувало. От дивіться, немає бажаючих бути вченими, фізиками, дослідниками, тобто людьми, які будуть відкривати для нашої країни нові обрії, це ж дуже цікаво… Уявляєте, відкрити нову закономірність, нову можливість, вашим ім'ям будуть називати явища, закони ", - зазначив Азаров.

На його думку, це набагато цікавішими, ніж, наприклад, заняття журналістикою. Хоча раніше Микола Азаров зізнався, що колись сам підпрацьовував журналістом, тому не з чуток знає цю роботу і з великою повагою ставиться до неї.

Прем'єр також здивувався, що ніхто із присутніх не висловив бажання стати авіаконструктором, технологом, інженером.

"А давайте з вами скажемо відверто. Якщо всі будуть у нас журналістами, політологами, маркетологами, то хто буде працювати в сфері матеріального виробництва, у сфері науки. Навіть ніхто не сказав, що хоче бути педагогом, учителем, але ж у нас величезна потреба у вчителях, величезна потреба в лікарях, і я вже не кажу про технічні спеціальності", - висловив стурбованість глава уряду.

За його словами, якщо людина обере для себе правильну сферу, де вона зможе максимально розкритися, то вона зможе стати прекрасним інженером, авіаконструктором, чудовим ученим і буде скрізь затребувана.

Азаров також додав, якщо людина стане одним з багатьох, наприклад, економістів або юристів, то в неї можуть виникнути труднощі з пошуком роботи. Він наголосив, що уряд вже веде роботу з переорієнтації державного замовлення на технічні спеціальності, які потрібні країні.

Ipress.ua