Пряма трансляція подій біля "Українського дому" ОНОВЛЮЄТЬСЯ. ФОТО-ВІДЕО

18:00 На Європейську площу підтягується величезна кількість Беркуту!

17:30 Як стало відомо, в регіонах України опозицією формуються автобуси аби їхати на Київ

17:00 Мітингуючі перебувають у піднесеному настрої. Під кінець робочого дня - підходить все більше громадян

16:30 Міліція перебуває в напруженні. Періодично змінюють караули. Біля мітингуючих регулярно чергує "Беркут". Міліцейське начальство нервово перегукується по раціях.

16:00 Ходять чутки, що блище до вечора під Український Дім має прийти 1500 чоловік проплаченої масовки Партії Регіонів. Ще раз наголошуємо на мобілізації о 18:00 !

15:30 Оголошено мобілізацію на 18:00. Саме до цієї години опозиція вимагає від Литвина офіційно підтвердити, що він не буде підписувати закон про мови. В разі його відмови, акція має намір розширятись далі

15:00 Прийшов судовий виконавець з рішенням Окружного адміністративного суду Києва. За цим рішенням до 9 липня (день народження Януковича) заборонено будь-які акції біля Верховної Ради, Адміністрації Президента та біля Українського Дому. Свою позицію вони аргументувати так і не змогли. Тим паче, що судове рішення посилається на громадян, які не мають жодного відношення до акції. Натовп підняв їх на сміх. Похнюплені судові виконавці вимушені були піти ні з чим.

14:30 Громадяни і далі стоять під Українським Домом. Дехто пішов додому поспати, дехто приліг прямо на сходах, розстеливши спальники та карімати. Але загальна кількість мітингуючих зростає.

13:45 Народні депутати демонструють громадськості шолом співробітника «Бєркуту», яким під час сутичок було побито жінку, керівника однієї з профспілок. Швидка відвезла жінку в лікарню. Депутати відмовляються віддавати речовий доказ начальнику київського «Бєркуту». Оскільки кожний шолом пронумеровано, встановити «героя» технічно не складно.

13:30 Особливе роздратування начальника київського «Беркута» викликає джип, що стоїть на тротуарі біля Українського будинку. Через скло видно, що у салоні лежать ментівські шоломи і захист, що їх ймовірно відібрано під час сутичок. В середині машини сидять чоловіки, які відверто знущаються з «дядєчкі із рацією». До автівки підтягуються «спецпризначенці» та оперативна камера.

13:15 З боку вул. Костьольна на підсилення спустилися близько 100-150 міліціянтів. Вони блокують мітингувальників як з боку проїжджої частини, так і з боку Українського дому.

13:00 Виникла чергова штовханина, коли мікроавтобус мистецького об‘єднання «Остання барикада» зі звукопідсилювальною апаратурою спробував прорватися до мітингуючих. «Беркут» намагається не пустити мікроавтобус.

12:50 Під стінами Українського Дому продовжується мітинг противників мовного закону. Попри те, що Янукович переніс на невизначений термін свою прес-конференцію, що мала проходити в будинку, люди не розходяться, а навпаки – їх стає дедалі більше. З імпровізованої трибуни виступають лідери опозиції. Замість звиклої риторики «не піддаватися на провокації» закликають людей до повстання. Всі очікують 18-ої години.

11:05 Близько 11-ої години міліція спробувала відтіснити мітингувальників від Українського дому. В результаті запеклої сутички атаку вдалося відбити. Багато людей постраждало від застосування спецсазобів «не газовий балончик». Наразі «Беркут» продовжує контролювати службовий вхід. Кличко облитий газовими балонами.

11.00 Відео бійки під УкрДомом

10.18 Близько 500 беркутівців зараз побігли вгору з Європейської в обхід УкрДому в Володимирський парк. Оскільки Янукович буде давати конференцію в будівлі Будинку профспілок - цей беркут передбачається для захисників української мови. Ми буквально в гущі подій. Беркут поправляє щитки - зараз почнеться штурм.

10.10 Тактика міліції незрозуміла, а тому страшна..=) Міліція то шикується то розслабляється, то змінюються караули... Те саме відбувається в мовному таборі.

Наша "студія" вигадала термін для тактики деяких політиків:"Ходіння в менти". Саме так можна назвати поведінку майбутніх кандидатів в депутати, коли вони в супроводі купи журналістів бігають до беркутів, в той же час говорять щось (не беркутам, а журналістам) і після короткої фотосесії - відступають. Власне щойно "ходіння в менти" здійснював Віталій Кличко.

Це усі події на дану годину. Все ще грає музика, все ще підтягуються люди. Як не дивно - попри 12 годин безперервної загрози і страшну спеку зараз - ми не помічаємо жодної деморалізації в рядах мовного табору. Так само ми і не помічаємо масовки Регіонів, яка деморалізувалася в перші 10 хвилин і здавшись буквально без бою.

8.18 Натовп скандує "Разом Сила!" "Слава Україні - Героям Слава!" Звучить епічно.

Невтомний евакуатор, який так і не зміг забрати машину для відеотрансляції - підійшов до цього питання з іншого боку і під'їхавши до УкрДому з боку Трисвятительської - причепився до якоїсь іншої машини.

Вся масовка Регіонів іде геть - частково в бік Майдану Незалежності, частково в бік Маріїнського парку.

8.11 Вся масовка, яка стояла біля готелю - рухається на Трьохсвятительську. Орієнтуємося на дзвоник, який лунає біля УкрДому, сповіщуючи про те, що там відбувається щось нехороше. Вночі він мовчав. Зараз не перестає дзвонити.

8.08 До мітигнуючих спускається колосальна кількість "беркутівців". Беркут який знаходився біля УкрДому - вишикувався і готовий до штурму. По вул.Трьохсвятительській через дорогу від УкрДому - шикується масовка ПР. Схоже беркут буде розчищати простір для цієї масовки біля входу в УкрДім. Автозаки на площі заводять двигуни - мабуть готуються до того, що зараз вони будуть переповнені...

8.00 Чи то палкість промов, чи то небажання за десятку за годину бути гарматним м'ясом змусили частину масовки ПР піти геть.

Беркут почав рухатись в районі Українського дому, натовп розривається на дві частини. З одного боку треба тримати кордон, аби не пустити масовку до сходів, з іншого - здається зараз буде штурм, якому треба буде протистояти. Народ шикується в шеренги.

Зараз евакуатор намагається забрати машину яка робить відео онлайт трансляцію. Відбувається перепалка з міліцією.

07.30 Під Український дім підтягується масовка ПР. Також під'їхало близько 10 автобусів Беркутні. Міліцейське начальство помітно активізувалося. З хвилини на хвилину очікується штурм і очищення території для регіоналів. Плани Януковича щодо проведення тут прес-конференції схоже не змінилися, оскільки біля УкрДому починають ставити свою апаратуру "Patriot".

Словом - стає гаряче і щось очікується з хвилини на хвилину.

Щойно ми підслухали розмову регіонівських масовщиків - "все наши там, через дорогу" (бачимо як через дорогу від УкрДому починають шикуватися люди в цивільному - або масовка, або переодягнена міліція). "Сейчас будем переходить сюда".

Кілька міліціонерів, яких ми неодноразово бачили на акціях в беркутівській формі - зараз бродять тут у цивільному, почеплявши на сорочки синьо-жовті стрічки.

5.30 Мітинг продовжується. Слово взяв український журналіст, громадянин РФ Артем Скоропадський. Він заявив про те, що не всі росіяни мають імперські замашки щодо України. Що прогресивна молодь Росії підтримує українців в їх боротьбі за статус української мови. Артем Скоропадський разом з усіма простояв тут всю ніч, на акцію він прийшов у українській вишиванці.

Нагадаємо, що раніше російська правозахисник Валерія Новодворська записала відеоролик, де засудила прагнення російських імперіалістів в Росії і натериторії України знищити українську державність ліквідувавши статус української мови, як єдиної державної.

5.00 Біля Києва стоять перші автобуси зі Львова. Їх не пускає міліція.

Хтось підняв червоно-чорний прапор на флакшток Українського дому.

4.30 Маємо фото і відео місця подій. На Європейському майдані ропочинається тривожний світанок. І одна і друга сторона втомлена від безсонної ночі. Саме на зараз передбачаються провокації з боку міліції.

Сутички вдень:

 

4.00 На Європейській площі все спокійно, грає музика, настрій піднесений. Беркут розслабився, посідав на траву і поки, здається нічого не планує. Проте є інформація, що все може змінитися уже ближче до 5ї години ранку. Також приблизно в цей час мають прибути автобуси Свободи зі Львова та інших міст України. Остерігаємося, що в цей же час прибудуть і автобуси з беркутівським підкріпленням.

3.30 На підтримку мови на європейській підтягуються !!ЄВРОПЕЙСЬКІ ТУРИСТИ. Наші кореспонденти зустріли кількох туристів зі Швеції, які також долучилися до протесту.

"Я бачу, що всі навколо готові боротися за свободу української мови і українського народу. Ми приїхали зі Швеції, - коментує Філіп, - на чемпіонат європи. Сьогодні ми мали вертатися додому, проте, коли ми проходили повз Європейську площу та побачили те, що тут відбувається, ми не могли не долучитися до протесту. Ми зустріли тут пристойних обізнаних людей, з якими ми вільно спілкувалися англійською і німецькою мовами, вони пояснили нам, що тут і зараз відбувається наступ на свободу Українини. Я вважаю, що всі українці мають бути тут, на європейській площі і разом боротися за українську мову" -додав Філіп.

Наше спілкування зі шведськими туристами не тривало довго, оскільки хлопці віддали перевагу перебуванню на передовій боротьби за українську мову і додали, що за необхідності залишаться тут на довше, аби боротися разом з нами до кінця.

3.00 Стало відомо, що до Києва висуваються автобуси львівської ВО Свобода на підтримку української мови на акції в Києві. У Харкові акція на підтримку мови розпочалася з бійки, коли міліція почала ламати намети та бити мітингуючих. Завтра з самого ранку ропочинаються також акції біля адмін-будівель в Одесі.

02.30 Беркут находиться в бойовій готовності. Ще в більшій готовності знаходяться протестуючі. Попередня спроба штурму показала, що для повної готовності, прихильникам мови необхідно всього лише секунд 20-30. Беркута штурмувати нікого не хочуть - сьогодні вони вже програли, і розуміють, що програють і вдруге.

За умови, що ніхто не встановлюватиме наметів - беркут пообіцяв не штурмувати. Хоча вірити міліції не варто.

02.00 Беркут починає шикуватися. Можливо будуть атакувати. Рації біля автозаків, що стоять неподалік нашої імпровізованої студії просто розриваються.

***

Імпровізована студія Братства св. Луки розпочинає свою роботу. Ми знаходимось буквально на сходинках Українського дому, який став сьогодні центром мйовних подій.

Спільно зі студією Братства кожні пів години з'являтиметься свіжа інформація, про те, що тут відбувається.

Наразі ситуація спокійна. На сходах "Українського дому" та на площи біля нього все ще збираються люди. По обидва боки "Українського дому" вишикувано бійців беркуту. Починаючи з Михайдівської площі і майже до Українського вишикувано міліцейський транспорт. На разі бійців беркуту ми бачимо тут близько 300. Але враховуючи кількість транспорту, поблизу в провулках їх тут має бути близько 1000, а то й більше.

(с)Прес-служба Братства св. Луки