Корпорація "Укрпиво", яка об'єднує найбільших виробників пива в Україні, виступила проти змін до законодавства, згідно з якими етикетки на продукції повинні містити інформацію українською, а також регіональними мовами.

У заяві "Укрпива" йдеться про те, що нововведення загрожують виробникам "багато мільйонними збитками". Виконання норми закону про маркування вимагатиме відкликання та списання величезних обсягів готової.

"Ми не зможемо чітко дотримуватися вимог законодавства, тому що компанія у вкрай стислі терміни повинна ввести адміністрування етикетки з усіма регіональними мовами і мовами меншин, яких в Україні налічується 18", - сказала директор з юридичних питань Carlsberg Ukraine Наталія Бондаренко.

Представник юридичної фірми "Ільяшев і партнери" Ірина Кириченко заявила в інтерв'ю газеті "Комерсант-України", що закон вводить право, а не обов'язок товаровиробників робити маркування та інструкцію із застосування їхньої продукції регіональними мовами.
На думку юриста, заяви деяких товаровиробників про "дискримінацію" можуть бути обумовлені бажанням виправдати цим підвищення вартості своєї продукції під приводом вимушених витрат на додаткове маркування.

Відзначимо, що "Укрпиво" ​​об'єднує, зокрема, виробників марок "Славутич", "Карлсберг", "Міллер", "Рогань", "Оболонь", "Сармат" і т.п.