У Києві невідомі спробували зірвати акцію солідарності з громадянським суспільством Білорусі

У Маріїнському парку столиці, де сьогодні відзначають Міжнародний день солідарності з громадянським суспільством, невідомі у масках позривали з мотузок фотографії, на яких були зображені білоруські акції протесту та вимоги звільнити політв’язнів.

За словами очевидців, поки невідомі зривали фото, чоловік, який назвався Юрієм Клейносом, кричав у гучномовець, що дії організаторів виставки спрямовані на руйнування відносин України і Білорусі. Водночас він заявив, що не знає молодиків у масках і що вони прийшли не з ним.

«Простір вільної Білорусі» – акція до Міжнародного дня солідарності з громадянським суспільством Білорусі, до якої зокрема долучилися «Центр громадянських свобод», Amnesty International в Україні та Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Як повідомлялося, акцію започаткували 4 серпня 2012 року, в першу річницю позбавлення волі Алєся Бєляцкого – одного із провідних білоруських правозахисників, голови правозахисного центру «Весна», віце-президента Міжнародної Федерації прав людини. Нині він відбуває покарання за ухилення від сплати податків. Сам Бєляцкий називає обвинувачення сфабрикованим і політично вмотивованим.

Минулого року Міжнародний день солідарності з громадянським суспільством Білорусі відзначили у 19 країнах. Цього року серед країн, які відзначають цей день, – зокрема й Україна.

Радіо Свобода