Німеччина відмовилася будувати тренувальний центр для російської армії

Через події в Україні німецький концерн Rheinmetall не будуватиме тренувальний центр для російської армії. Про це у понеділок, 4 серпня, повідомляє інформагенція dpa з посиланням на газету Süddeutsche Zeitung.

За її даними, міністерство економіки Німеччини відкликало у концерну Rheinmetall відповідний дозвіл, наданий попереднім федеральним урядом. Інформацію підтвердила і речниця мінекономіки Німеччини.

Німеччина відкликає угоду з Росією про постачання озброєнь

Вартість цього контракту оцінювали у 100 мільйонів євро. Міністр економіки ФРН Зігмар Габріель, коментуючи це рішення, зазначив, що йдеться "не про гроші, а про життя людей". Габріель сказав також, що рішення ухвалювали у координації з відомством федеральної канцлерки Меркель. Уряд Німеччини ще у березні, після незаконної анексії Росією Криму, заявив, що тимчасово заморожує контракт. В офісі Rheinmetall, однак, раніше заявляли, що незважаючи на нинішній конфлікт між Росією та Україною, не збираються скасовувати контракт. "Rheinmetall виконує свої договірні зобов'язання перед російським партнером щодо учбового центру", - заявляв у березні речник підприємства в інтерв'ю Neue Osnabrücker Zeitung.

Безпрецедентне рішення

Контракт між Rheinmetall і російською стороною було підписано два роки тому. Очікувалося, що у тренувальному центрі, який мала звести в Росії дюссельдорфська компанія, щороку вишкіл проходили б до 30 тисяч російських вояків. За даними інформагенцій, інших замовлень з Росії або України ця німецька компанія не має.

Як зазначає інформагенція dpa, таке рішення про відкликання дозволу є безпрецедентним у німецько-російських відносинах і навіть виходить за рамки ухвалених Євросоюзом санкцій на постачання обладнання для Росії, адже санкції передбачали виконання вже укладених контрактів.