У 2012 році для забезпечення життєдіяльності Віктора Януковича і його клерків Державне управління справами і інші структури закупили на тендерах робіт, товарів і послуг на 635 млн грн. Про це повідомляється "Віснику державних закупівель".

У 2010 році на ці цілі витратили 1,42 млрд грн. Для порівняння, на утримання державної служби розвідки України в 2012-м з держбюджету витратили 531 млн грн.

Як пише Forbes.ua, жоден тендер на будівництво і реконструкцію президентських об'єктів не був проведений за процедурою відкритих торгів. Всі торги проводилися неконкурентною процедурою закупівлі у одного учасника". "Це дозволяло не витрачати час на пояснення з приводу вибору саме цього підрядника і не оприлюднювати технічне завдання тендеру. Адже саме з цього документа стає зрозуміло, які саме роботи і матеріали замовлені. Це дозволяє судити про справедливості ціноутворення в кожному конкретному випадку і рівні розкоші на тому чи іншому об'єкті. Але не у випадку з президентом", - відзначає видання.

Сума витрат не враховує ще й потенційну вигоду бюджету, упущену з вини президента і обслуговуючих його структур, продовжує видання. "Наприклад, держава могла продати чотири розкішні броньовані "Мерседеса", вилучені митницею. Але замість цього Кабмін безкоштовно передав їх Держуправлінню справами. Держава могла продати або віддати в платну оренду 30 000 га мисливських угідь біля "Сухолуччя" під Києвом і 9000 га біля Ведмідь-гори в Криму. Замість цього заповідники були безкоштовно передані на 49 років в користування "президентського" товариства мисливців і рибалок "Кедр", - пише Forbes.ua.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_na-utrimannya-yanukovicha-ukrajinci-cogorich-vitratili-635-mln-grn/470850">Gazeta.ua</a>