Україна - корупційний "лідер" Європи - DW.DE

Україна опинилася на 144 місці Індексу сприйняття корупції, укладеного Transparency International. Одна з причин: держава не виділяє гроші на антикорупційні програми.

За даними міжнародної неурядової організації Transparency International, у цьогорічному Індексі сприйняття корупції Україна опинилася на 144 місці серед 176 країн, яких охопило дослідження. Результат України склав 26 балів зі 100. Така низька оцінка вказує на катастрофічну ситуацію з поширенням корупції в державі.

"Україна має найгірші показники серед всіх європейських країн, як і серед країн регіону Європа-Центральна Азія. Гірша (ситуація з корупцією. - Ред.) хіба що в Таджикистані",- заявив DW президент Transparency International Україна Олексій Хмара. 144 місце в Індексі поряд з Україною зайняли також Бангладеш, Камерун, ЦАР, Республіка Конго та Сирія.

Боротьба "на папері"Індекс базується на даних незалежних інституцій та відображає сприйняття поширення корупції в державному секторі з погляду підприємців та експертів, які аналізують діяльність урядової сфери та бізнесу.

Експерти Transparency International наголошують на тому, що боротьба з корупцією в Україні не належить до реальних пріоритетів української влади. "В Україні є бурхлива боротьба з корупцією на папері. Приймаються відповідні програми, але не підтримуються грошима",- наголошує Олексій Хмара. Так, за даними організації, Національний антикорупційний комітет при президенті України вже більше року не проводив засідань. Організація характеризує діяльність найбільш уповноваженої у боротьбі з корупцією інституції як "паперову видимість роботи". А на реалізацію державної антикорупційної програми в 2011-2012 роках не було виділено коштів, зазначають у Transparency International.

Тоді як законодавча діяльність української влади, за оцінками міжнародної організації, радше сприяє поширенню корупції. Зокрема, зміни у законодавстві про державні закупівлі "вивели в тінь десятки мільярдів державних коштів", йдеться в повідомленні Transparency International. В Україні складають і Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, до котрого потрапляють держслужбовці-корупціонери. От тільки громадськість не має доступу до цього документу, тому що він підпадає під дію закону "Про захист персональних даних".