ЄС погрожує "Газпрому" забороною на "Південний потік"

Трубопровід "Газпрому" "Південний потік" не зможе працювати в Євросоюзі, якщо не підкориться європейськими законами в енергетичній сфері, а узгодження може зайняти кілька років.

Про це повідомила Єврокомісія, передає Reuters.

ЄС не дозволяє постачальникам енергоносіїв володіти трубопроводами, якими вони користуються для доставки палива споживачам.

Незважаючи на це, "Газпром" у листопаді почав будувати ділянку "Південного потоку" в Сербії, а заступник голови "Газпрому" Олександр Медведєв повідомив на зустрічі в Брюсселі, що компанія вже знайшла покупців на весь передбачуваний обсяг газу в 63 мільярди кубометрів на рік.

"Можу сказати відкрито і відверто, що "Південний потік" не буде діяти на території Європейського союзу, якщо не буде відповідати законам ЄС" , - заявив на тій же зустрічі чиновник енергетичного департаменту Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт.

"Можу лише підтвердити нашу готовність до конструктивної роботи. Це займе не місяці, на це буде потрібно, можливо, два роки", - сказав Борхардт, додавши, що закон не забороняє "Газпрому" будувати трубопровід.

Єврокомісія підозрює російського газового монополіста у зловживанні домінуючим становищем у Центральній та Східній Європі, і "Газпром" в найближчі дні піде на поступки Євросоюзу, щоб уникнути цих звинувачень, сказав у середу єврокомісар з конкуренції Хоакін Альмунія.

Нагадаємо, що "Газпром" будує "Південний потік", щоб постачати до Європи газ в обхід України і уникнути конфліктів з Києвом з приводу тарифів і цін на газ, через які Росія двічі припиняла постачання до Європи у розпал зими.