Українського посла викликали на негайну розмову до МЗС Німеччини

МЗС Німеччини стурбований ситуацією довкола адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка та викликав на бесіду посла України Павла Клімкіна. Тон Берліна був безпрецедентно жорстким.

У понеділок, 4 березня, до МЗС Німеччини був викликаний на бесіду посол України Павло Клімкін. Про це повідомило агентство dpa, уточнивши, що офіційного коментаря після розмови з послом не надійшло.

За інформацією газети Frankfurter Allgemeine Zeitung, підґрунтям для бесіди стала ситуація довкола екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яка відбуває покарання. МЗС Німеччини стурбований зростанням тиску на її адвоката, депутата від партії "Батьківщина" Сергія Власенка, якого наприкінці січня не випустили за кордон для участі у сесії ПАР'Є, а минулого тижня постало питання про позбавлення його депутатської недоторканності.

В ситуації довкола Власенка Берлін формулює свою позицію безпрецедентно жорстко, пише газета. Українській владі дали зрозуміти, що вони можуть "забути" про угоди про політичну асоціацію та вільну торгівлю, якщо не буде знайдено вирішення у справі Юлії Тимошенко. Позиції Відомства федерального канцлера та МЗС Німеччини в цьому питанні збігаються."Забути" про угоду

При цьому Берліну важлива доля Тимошенко і пов'язаних з нею людей не тому, що вона "ангел", а оскільки її справа є прикладом зловживання в українському правосудді, зауважує видання.

Янукович прагне компенсації збитків

1 березня президент України Віктор Янукович закликав Юлію Тимошенко подумати про поверненні збитків державі. "Новий кримінальний процесуальний кодекс дозволяє економічні питання гуманізувати. Але за однієї умови - що будуть погашені збитки, завдані державі. Ось про це їй потрібно думати", - сказав Янукович.

Крім того, президент знову наголосив, що рішення про звільнення Тимошенко залежить не від нього. "У мене нема права саджати і випускати з в'язниці нікого", - заявив глава держави і додав, що йому, "звичайно, не подобається", що екс-прем'єр відбуває покарання. Янукович сказав, що Тимошенко "слід було раніше думати", і він не розуміє, які в неї були мотиви підписувати невигідну газову угоду з Росією.