Драч і Ступка поставили Януковичу ультиматум

Члени Громадської гуманітарної ради при президенті України Богдан Ступка і Іван Драч виступили проти узаконення російської мови як другої державної і вимагають від Віктора Януковича висловити свою позицію щодо «мовного закону».

«Цим законопроектом правляча партія - Партія регіонів робить замах на найсвятіше українського народу - на його мову. Українська мова конституційно закріплена як єдина державна мова в Україні, а надання регіонального статусу російській мові і ще 17 мовам національних меншин є нічим іншим, як спробою узаконити русифікацію Україні», - йдеться у зверненні Богдана Ступки і Івана Драча до президента. 

На переконання діячів культури, в Україні російській мові нічого не загрожує. Захищати російську мову таким способом означає поставити під загрозу існування української мови та української державності, зазначили автори звернення. 

«Цього український народ не допустить і буде вимагати від президента України як гаранта Конституції України покласти край антиконституційним діям Партії регіонів, яка разом з комуністами намагається продовжувати комуністичну політику русифікації України», - йдеться в заяві. 

Іван Драч і Богдан Ступка також звернулися до Віктора Януковича як до голови Громадської гуманітарної ради з вимогою терміново скликати засідання ради і висловити свою позицію щодо цього закону. 

На думку авторів звернення, «Громадська гуманітарна рада повинна рішуче засудити ці спроби узаконення російської мови як другої державної в Україні. Якщо цього не буде зроблено, ми не будемо вважати можливим перебувати далі в складі Громадської гуманітарної ради».