Опозиція має оголосили себе страйковим комітетом — Корчинський

Кадр з "Великої політики з Євгенієм Кисельовим"
Кадр з "Великої політики з Євгенієм Кисельовим"

Керівник громадської організації "Братство" Дмитро Корчинський вважає, що за рішучих дій опозиції режим Януковича проіснує недовго. Про це він заявив у коментарі для Gazeta.ua.

"Те, що опозиція робить зараз, це правильно, - говорить політик. - Потрібно нарощувати цю протестну акцію і не слід повертатися до Верховної Ради. Опозиція має оголосили себе страйковим комітетом і швидко розкручувати загальноукраїнський страйк з метою повалення режиму. Люди в регіонах піднімуться, як тільки побачать, що коноводи не бояться. Якщо лідери йтимуть уперед, то за ними підуть усі".

Опозиція не могла перешкодити ухваленню мовного закону, вважає Корчинський

"Регіонали" у сесійних іграх мають більшість і завжди можуть переграти опозиціонерів. Вони мають протиставити владі страйк, спротив і повстання на вулиці. Інші методи боротьби з цією владою неефективні".

На думку керівника "Братства", нинішній режим повалити нескладно.

"Насправді режим побудований на піску. Про це свідчить те, що Володимир Литвин фактично сьогодні перейшов у опозицію. У нього завжди був добрий нюх, він розуміє, що далі з "регіоналами" йти непотрібно. За справді рішучого натиску з боку опозиції режим Януковича проіснує недовго. Тільки опозиція має перестати гратися у парламентські і виборчі ігри".

При розгортанні вуличних протестів влада застосує силові структури, переконаний Корчинський.

"Але усе, що ми знаємо про Януковича і його соратників, показує, що вони бояться власного народу. Вони побоялися застосувати силу в 2004 році, побояться і зараз. Як показує пострадянська практика за останні 20 років, як тільки правоохоронні органи стикаються зі справжнім спротивом, вони починають саботувати накази начальства", - резюмує Дмитро Корчинський.

Нагадаємо, учора біля Українського дому в Києві розпочалася акція протесту опозиції проти ухвалення законопроекту "Про засади державної мовної політики", який фактично підвищує статус російської мови. Між мітингувальниками і "беркутівцями" відбулася бійка. Суд заборонив акції протесту в столиці до 9 липня.Gazeta.ua.

 

 


Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_opoziciya-mae-ogolosili-sebe-strajkovim-komitetom-korchinskij/444094">Gazeta.ua</a>