Зовнішній борг України зріс до 130 мільярдів доларів

Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін повідомив, що на сьогоднішній день загальний валовий зовнішній борг України виріс до 130 мільярдів доларів.

«Загальний корпоративний і державний зовнішній борг України ми маємо на 1 квітня 126,9 мільярдів доларів. За нашими оцінками, на сьогоднішній день загальний зовнішні борг України досяг 130 мільярдів доларів. Це річний валовий внутрішній продукт», — розповів фахівець, пише Gazeta.ua.

За його словами, на обслуговування цього боргу щороку з кишень простих українців витягують 15 мільярдів доларів. Експерт також нагадав, що темпи «проїдання» золотовалютних резервів Національного банку України значно прискорились.

«Якщо на 1 вересня 2011 року був пік золотовалютних запасів — 38,2 мільярда доларів — то на 1 серпня 2012 року стало 30 мільярдів. Це при тому, що шановний Азаров разом з Арбузовим за дорученням, мабуть, Януковича, запозичили 2 мільярда доларів на зовнішніх ринках через єврооблігації, зробили всіх українців на цю суму ще біднішими, боржниками. Взяли їх майже під 10% річних. Таким чином, за 5 років потрібно буде повернути 2 мільярда плюс 1 мільярд — відсотків», — зазначив Соскін.

За його словами, Україна опиниться у вкрай скрутному становищі, коли ці борги доведеться повертати. Наприклад, до кінця поточного року МВФ треба повернути 1,8 млрд. доларів, плюс заплатити «Газпрому» за вересневі постачання близько 900 мільйонів доларів.

Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів, державний борг України станом на 31 липня 2012 року становив 390,71 млрд. грн. або $ 48,88 млрд.