Проект нової Конституції готовий. Будь-які спроби затягнути процес призведуть до ескалації конфлікту – Арсеній Яценюк

Опозиція підготувала проект Конституції, яка ліквідує диктаторські повноваження президента. Будь-які спроби затягнути процес через створення комісій призведуть тільки до ескалації конфлікту. Про це заявив голова Політради ВО "Батьківщина" та фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк під час засідання Верховної Ради у четвер, 6 лютого.

"Декілька тисяч людей зараз рухаються до Верховної Ради з вимогою до більшості прийняти нову українську Конституцію, яка ліквідує диктаторські повноваження Віктора Януковича", - наголосив Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба "Батьківщини"

Він повідомив, що опозиція підготувала проект нової Конституції, "яка чітко відповідає вимогам, які ставить український народ, і критеріям, які поставила Венеціанська комісія": "За нашою редакцією Конституції, яка очікується до прийняття всіма українцями, президент України позбавляється диктаторських і імператорських повноважень, парламент України призначає уряд, генерального прокурора, голову СБУ, всіх членів Кабміну і від імені народу України виступає як єдиний законодавчий орган".

"Будь-які спроби затягнути цей процес через створення різного роду комісій і робочих груп призведуть тільки до ескалації конфлікту", - підкреслив голова Політради "Батьківщини".

Він наголосив, що позиція опозиції є незмінною - країні необхідно перейти до парламентсько-президентської республіки: "Проект Конституції готовий. Країна готова до цього рішення. Не готова тільки Партія регіонів і Віктор Янукович".

"Ставимо на голосування проект Конституції і робимо не просто перший, а історичний крок до відновлення справедливості й законності в країні", - підкреслив він.

Арсеній Яценюк також звернувся до спікера парламенту та президента: "Не можна їздити торгувати країною і своїм народом. Сочі нічого не дасть крім посади губернатора Малоросії".


Аватар пользователя Олександр Миколайович

Нова ще не означає, що така, яка потрібна переважній більшості громадян. Хоча, як тимчасова, така, яка потрібна для створення умов виваженого ретельного творення такої конституції, яка потрібна переважній більшості громадян, параметри якої і терміни прийняття зафіксовані в перехідних положеннях тимчасової конституці, така конституція і її негайне введення в дію, нагально необхідні ще вчора.