Розмовляти з Москвою буде сильне НАТО - генсек Альянсу у Мюнхені

НАТО закликає Росію змінити курс, поважати суверенітет країн-сусідів, повернутись до виконання взятих на себе забов'язань та зробити свій внесок у мирне вирішення кризи в Україні на основі Мінських угод.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у ході виступу на Мюнхенській безпековій конференції, де розглядається криза в Україні, повідомляє Голос Америки.

У промові Столтенберґ відзначив, що основою ефективного діалогу з Московою стане сильне НАТО.

"Немає протиріччя між захистом та діалогом. Сильне НАТО є ключовою умовою для впевненого спілкування з Росією", - відзначив Єнс Столтенберґ.

"Європа спостерігає за небезпечним патерном дій Росії. Анексія, агресивні дії, залякування. Конфлікт в Україні поглиблюється і несе страшні втрати серед цивільних. Причини цього очевидні і їх не можна заперечувати. Росія продовжує надавати підготовку, озброєння та сили сепаратистам", - відзначив Столтенберґ.

НАТО открывает 6 командных пунктов на Востоке Европы и командный центр в Румынии

Генсек НАТО також відзначив, що метою Альянсу зараз є зберження світового порядку, гарантом якого він виступає з часу створення.

"Три питання є головними для виконання цього завдання : сила НАТО, розбудова стабільності з нашими сусідами та розробка курсу відносин з Росією", - заявив Столтенберґ.

Він наголосив, що НАТО не шукає конфронтації з Росією.

Насилие вызванное Россией подрывает безопасность, стабильность и благосостояние людей по всему миру - генсек НАТО

"Наша мета - працювати з Росією, а не ізолювати її. На початку минулого року НАТО та Росія співпрацювали більше ніж будь-коли. Наші кораблі разом протидіяли піратам. Ми разом боролись з тероризмом. Ми мали розпочати першу спільну операцію - підтримати знищення сирійського арсеналу хімічної зброї. Така співпраця служила інтересам і НАТО і Росії", - відзначив Столтенберґ.

Генсек НАТО наголосив, що співпраця у майбутньому може ґрунтуватись лише на довірі та повазі. Повазі до правил, та повазі до кордонів.

"Але Росія обрала ізоляцію. І здійснила її власноруч. Росія несе відповідальність за ситуацію, у якій ми опинились. Ніхто не примушував її анексувати Крим. Ніхто не примушує її дестабілізувати Україну", - заявив Столтенберґ.

 НАТО готовится к защите от РФ: "силы реагирования" увеличат в 2,5 раза - насилие в Украине усиливается и кризис углубляется

Генсек НАТО також закликав Росію змінити курс і наголосив на важливості засиль канцлера Німеччини Анґели Меркель та президента Франції Франсуа Олланда.

"Ось чому НАТО повністю підтримує широкі зусилля знайти політичне вирішення кризи. Це негайна та критична необхідність".