Референдум стане кінцем демократії, - Бекешкіна

Проведення референдуму щодо зміни системи виборів Верховної Ради на мажоритарну, означатиме кінець демократії в Україні, переконана голова правління фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Це буде кінцем демократії в Україні. Оскільки сам закон про референдум виписаний таким чином, що референдум може проводити, контролювати і рахувати результати лише влада», – сказала вона для Тиждень.ua, нагадавши, що хоча би для ініціювання референдуму, згідно із законом, необхідно зібрати дві тисячі людей в одному приміщенні з фіксацією їхніх даних і присутністю члена ЦВК.

Бекешкіна також зауважує, що свого часу Київський міжнародний інститут соціології довів, що явка учасників референдуму 2000 року була сфальсифікована.

Соціолог також вважає, що влада «використає цей референдум для того, щоб змінити закон».

«Для того, щоб зробити закон про вибори таким, щоб Янукович був forever (назавжди, - ред.). Щоб мати абсолютну більшість у Верховній Раді і змінювати Конституцію, як захоче той же Янукович», – зазначила Бекешкіна.

Водночас вона переконана, що більшість українців проігнорує референдум у випадку його ініціювання.

«Тема виборчої системи для обрання Верховної Ради їм (українцям – Ред.) нецікава. Найбільше цікавить те, що стосується повсякденного життя. До прикладу, пенсійна реформа», – зауважує експерт.

Як повідомлялося, під час сесійного засідання 2 березня лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловився за розпуск чинної Верховної Ради, проведення референдуму і проведення виборів на мажоритарній основі.

Голова фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що регіонали можуть провести всеукраїнський референдум у серпні. У свою чергу голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко прогнозував проведення референдуму про створення двопалатного парламенту і внесення змін до Конституції в листопаді.

Опозиційні фракції вимагатимуть скасування закону про референдум через Євросуд з прав людини.