Юлія Тимошенко: "валуєвський" закон про мову буде неодмінно скасовано (відео, фото)

05 Чер 2012

pr_b1656.jpgВ 1863 або в 1864 році (за дату перепрошую, бо можливо помиляюсь на пару років, в мене, як ви знаєте, в останні десять місяців є певні проблеми з інтернетом) було ухвалено сумновідомий Валуєвський циркуляр – таємне розпорядження міністра внутрішніх справ про заборону та витіснення української мови з літературного вжитку. 

Сьогодні, майже 150 років по тому, новоявлені "валуєви" Міжигір’я зробили ще один крок до знищення української мови. Треба зазначити, що це не просто безглузда акція нетямущої й дурної влади. Вони, про всяк випадок, нищать все українське, як чуже, невідоме їм та небезпечне. Думаю, що тоді на черзі Гімн України, Прапор, вишиванки... 

Що я можу сказати в цей сумний для країни день? 

По-перше, українська мова вижила, не зважаючи на репресії та валуївщину. Через заборону та цензурні імперськи шлюзи до нас пробились і вірші Василя Симоненка, і лірика Василя Стуса, і проза Сергія Жадана. 

По-друге, (звертаюсь передусім до демократів та патріотів), не треба істерики та виривання волосся на голові, бо це - саме те, на що вони розраховують. Вони добре розуміють, що можуть правити лише в роздертій на протиріччя, втомленій і розсвареній країні. Не дайте їм цього дарунку! 

По-третє, сьогоднішній, так би мовити, "закон" абсолютно протирічить Конституції України, вже не кажучи про здоровий глузд та елементарний людський розум. 

По-четверте, цей "закон" невдовзі буде НЕОДМІННО СКАСОВАНО. І це не моє своєрідне побажання з-за грат, це – ГАРАНТІЯ!!! 

І по-п’яте. Сьогоднішнє голосування стало останнім цвяхом в домовину нинішньої влади. З сьогоднішнього дня вони просто "зомбі", які вешкають Україною через недогляд історії. Але недовго залишилось. 

Ще хочу нагадати Януковичу, що те слово, яке дуже часто останнім часом вживають в його оточенні і яке є у відомій фразі ("Видимо, скоро надо будет тикать"), походить від українського слова "втікати". А втікати буде треба... Якщо вдасться... В чому я щиро сумніваюсь… Я за цим обов’язково прослідкую... 

Тримайтесь! 

З повагою, 
Юлія Тимошенко 
Харків, лікарня "Укрзалізниці" № 5