Кілька сот людей провели третю ніч біля Українського дому

Кількасот людей у Києві продовжують акцію біля Українського дому – на знак протесту проти ухвалення Верховною Радою закону "Про засади державної мовної політики".

На Європейській площі столиці протестувальники пережили вже третю ніч.

Мирний настрій порушила тільки історія з біотуалетами: беркутівці забороняли їх встановити.

«Шоста ранку.За ніч мали невелику бійку з Беркутом.Вони не дозволяли всановити нам біотуалет !!!:) Це повний ідіотизм ! Туалет ми таки встановили. Цілу ніч для нас виконували свої твори співаки і поети.Доній і Стець були чудовими ведучими концерту! Отже ми весело і цікаво вистояли третю ніч. Вітаю!», - написав на своїй сторінці у Facebookнародний депутат Андрій Парубій.

Крім того, під час інциденту з біотуалетом у мітингувальників вкрали два прапора "Батьківщини", повідомив один з мітингувальників.

Перед сходами Українського дому мітингувальники встановили великий монітор та показують по ньому тематичні фільми. Першимм включили фільм про футбольних фанів "Останній аргумент", далі в програмі були фільм про ІРА та фільм про події 9 березня 2001 року "Обличчя протесту".

Кіносеансам передували виступи музикантів та поетів. Зокрема, поет Артем Полежака прочитав вірш "Наш президент – гопник". Декламація вірша викликала бурні оплески, поета навіть покликали на біс.

Український дім прикрашенний написаними від руки плакатами: "Я протестую проти байдужості українця", "Zek, йди геть", "Не віддамо Кремлю наш суверенітет" та інші.

Люди спали прямо на сходах та на тротуарі, застеливши каремати.

Нагадаємо, акція розпочалася у вівторок, коли декілька опозиційних депутатів Верховної Ради оголосили голодування після ухвалення парламентською більшістю закону, авторами якого є регіонали Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

Згодом до депутатів долучилися протестувальники. 4 липня вони унеможливили проведення в Українському домі підсумкової прес-конференції Президента Віктора Януковича. Кілька разів у силовий спосіб демонстрантів намагалися відтіснити від будівлі співробітники загону спецпризначення "Беркут".