Лукаш буде "слухняною обслугою" Банкової, - Золотарьов

Зі зміною міністра юстиції, нічого не зміниться: Мінюст і надалі займатиметься "бєспрєдєлом" щодо громадян.

Про це сказав політолог Андрій Золотарьов, коментуючи звільнення з посади міністра юстиції Олександра Лавриновича і призначення на це місце Олену Лукаш, повідомляє Gazeta.ua

Говорячи про те, як може змінитися робота Мінюсти за нового міністра, експерт зауважив, що Лукаш систему змінювати не буде.
"Навряд чи наше міністерство юстиції повернеться до громадян. По суті, зміною міністра - змінили шило на мило. Для пересічних громадян ця перестановка в уряді нічого не означатиме", - підкреслив Золотарьов.

Він додав: "Лукаш буде "слухняною обслугою" Банкової. Вона буде служити не закону, а феодальній системі, яка в Україні вибудувалася за часів Януковича. І від того, хто буде на посаді — немає принципової різниці. Політика не зміниться".

"Якщо державна виконавча служба за часів Лавриновича займалася "бєспрєдєлом" щодо громадян, то так буде і надалі. Незалежно від того, чи то Лукаш, чи хтось інший. Коли Лукаш була депутатом, то була досить публічною особою. А зараз вона просто буде людиною- функцією, гвинтиком у системі", - підкреслив він.

Читайте также: Лукаш возглавила минстерство юстиции

Водночас, експерт переконаний, що для Лавриновича зміна посади так само нічого не змінить.

"Якщо його звільнення не пов'язане з якимись не приємними подіями, то його не залишать. За Лавриновича можна не турбуватися. Рік-півтора, поки буде ця влада — у нього все буде добре. Лавринович — професійний пристосуванець. Він працював і в "Русі", потім — на Кучму. Зараз змінив господ на донецьких. Та й казати, що від нього на посаді міністра юстиції була якась користь для громадян чи держави загалом — це давати йому дуже великий аванс", - зауважив Золотарьов.

Читайте также: Лавринович - председатель Высшего совета юстиции

Нагадаємо, що  Віктор Янукович звільнив Олександра Лавриновича з посади міністра юстицій і призначив на цю посаду Олену Лукаш. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави. Натомість Лавринович став головою Вищої ради юстиції.