Юрій Андрухович: В Україні немає проблем лише з однією мовою – російською

Мовне питання в Україні не вдасться розполітизувати до того часу, допоки в нас у всіх сферах пануватиме несправедливість.

«Насправді в нашій країні проблем не виникає лише з використанням російської. В усіх інших мов, з українською включно - суцільні проблеми. Звідси й політизація. Мовного питання в нас не вдасться розполітизувати до того часу, допоки в нас у всіх сферах пануватиме  несправедливість. Зрозуміло, що зрусифікованість України є одним із проявів цієї несправедливості, такої собі задавненої й запущеної хвороби. Українець без української мови - це  абсурд. Ми з нього начебто вже й починали поступово і дуже повільно виходити. Але прихід до влади Януковича зупинив цей процес і може відкинути нас далеко назад, до цілковитого злиття з Росією. Російська мова є чи не найпотужнішим інструментом цього злиття. Чи то пак «зливання»J)», - заявив письменник. 

На запитання, у який спосіб він готовий протестувати у разі, якщо Віктор Янукович все ж таки завізує закон Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, Андрухович відповів:

«Реакція на цьому етапі має бути одна - жодного голосу на виборах партії Януковича та його прихвосням. Забрати в них хоча б якусь частину влади, хоча б контроль над парламентом. Бо в такому разі далі все піде як по маслу, ми знову повіримо в себе і проженемо його із влади на президентських виборах».

При цьому письменник додав, що радикальних дій треба вдаватися у випадку, коли стане очевидним: вибори сфальсифіковано. «Якщо стане очевидним те, що цьогорічні вибори сфальсифікували, то радикальні дії можуть виявитись єдиним і останнім засобом. І все ж - спершу я хотів би просто піти на вибори і проголосувати. А там побачимо», - заявив Юрій Андрухович.