Євродепутат: масштаби фальсифікацій перевершили усі побоювання і уявлення

Масштаби фальсифікацій після виборів виявилися набагато більшими, ніж їх побачили та оцінили міжнародні спостерігачі до і в день виборів. Про це у статті-звіті за результатами спостереження за виборами в Україні пише євродепутат від Партії зелених Вернер Шульц.

«Як тепер видається, вибори були оцінені занадто рано і занадто позитивно. Масштаби фальсифікацій через кілька днів після виборів перевершили всі побоювання та уявлення. Так, у виборчому окрузі, де ми були спостерігачами, результати з 28 виборчих дільниць і, таким чином 30 тис голосів, де представник уряду серйозно програв представнику опозиції, визнані недійсними. Здається майже зайвим відзначити, що кандидат від Партії регіонів пані Засуха перемогла, отримавши прямий мандат від виборчого округу 94. Такий підхід - явно не поодинокий випадок. В якій мірі це шахрайство на виборах загалом було втілене в життя ще треба досліджувати. Набагато більш важко підрахувати збитки від таких нахабних зловживань, що влада здійснює перед своїми виборцями», -  пише Шульц.

За словами євродепутата, значні фальсифікації на виборах збільшать і небезпечно поглиблять розрив між владою і народом.

«Ще до цих виборів політичне розчарування та пасивність були явно помітними серед людей. І все ж, багато українців вирішили не віддавати свій голос уряду при владі. Але їх думку не врахували. Знову. Що з цього випливає? «Україна потребує другої революції», - пише в ці дні одна з газет. Може бути. Якщо через ці вибори країна ще на крок віддалиться від верховенства права і демократичних цінностей в Європі, треба ретельно відокремити, що це піде на рахунок влади, а не народу.

Вони голосували за наближення до Європи. Таким чином потрібні чіткі сигнали ЄС до громадян країни щодо поглиблення діалогу, підтримки та свободи пересування», - підкреслює представник ЄС. 

Тиждень.ua