Андрій Пишний: Допоможімо Януковичу! + ВІДЕО

Андрій Пишний

За традицією, яка гартувалася президенською канцелярією протягом останніх двох років, якщо на запитання немає відповіді, то воно автоматично знімається. Питання може й знімається, а от проблема не зникає.


До чого я веду. Замовчування та незрозуміле белькотання з боку влади, а саме, президента Януковича, досягло свого апогею.

На Мюнхенській конференції з питань безпеки, під час дискусійної панелі на тему "Енергетика, ресурси та екологія: нові параметри безпеки", Арсеній Яценюк, у присутності іноземних дипломатів, звернувся до президента із запитанням, відповідь на яке, від Януковича хотілось би почути, мабуть, кожному журналісту у нашій державі, навіть провладному і найбільш проплаченому. Питання, яке піднімалося у публічній площині і політиками, і політологами, і економістами, і соціологами. Питання, яке скандував натовп під Верховною Радою, питання, відповідь на яке, хоче отримати кожен небайдужий до свого майбутнього українець.

Нижче я наведу розгорнутий текст прямого запитання Арсенія Яценюка до Віктора Януковича:

"Коли ми говоримо про енергетику, ми завжди говоримо про Росію. Принаймні, в Україні. І зокрема в Україні це стосується колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яка зазнає політичних переслідувань через газову угоду з Росією. Я переконаний, що Тимошенко має бути звільнено в найближчому майбутньому. В питанні енергетичної безпеки потрібна спільна енергетична політика, Україна має стати частиною цієї політики. Втім, наразі я говорю про диктат з боку Росії щодо ціни на газ і його транспортування, поглинання російським "Газпромом" іноземних активів.

Пане Президенте, Ви дуже доброзичливий з нашими російськими "партнерами". Ви знищили перспективу членства в НАТО. Ви подовжили перебування Чорноморського Флоту Росії на українській території. Але незважаючи на це, відносини з Росією не такі добросусідські – Україна платить найвищу в Європі ціну на газ.

Пане президенте, що ви плануєте робити з нашими російськими сусідами?"

Віктор Янукович так і не відповів на запитання. Як кажуть: "а у відповідь – тиша". В цьому місці в президентському записникові пусті аркуші – думки відсутні.

Шановні українці, я пропоную Вам долучитися до обговорення та запропонувати свої варіанти відповіді на запитання. Складемо розв'язник (посібник із відповідями на екзаменаційні питання у школі) та передамо на опрацювання.

Можливо, Їм простіше буде визначитися із майбутнім держави, якщо Йому будуть запропоновані варіанти – а) б) та в)?

Для зручності викладаю відео із запитанням (мовою оригіналу).

http://blogs.pravda.com.ua/authors/pyshny/4f30eaaf00601/