Янукович готує вибори «путінізацією» силових структур та репресіями (світова преса)

Василь Зілгалов

Прага – Європейська преса інформує, що Світовий банк посилює фінансування України та підтримку українських реформ на перспективу 2012-2016 років. Газети цитують віце-президента Світового банк Філіпа Ле Уера, котрий заявив при зустрічі з Президентом Януковичем про рекордне підвищення об’ємів виплат кредиту Україні. Відомі західні аналітики попереджають, що влада Президента Януковича готує «силовий варіант і фальсифікацію парламентських виборів 2012 року», про що свідчать про-путінські перестановки в силових структурах та покладення контролю за процесом виборів на нового главу РНБО при Президентові України Андрія Клюєва, котрий має величезний досвід політичних махінацій ще з 2004 року. Юрій Луценко листується з Адамом Міхніком, де обіцяє бути непохитним і твердим, як скеля у боротьбі за демократію в Україні, не зважаючи на ув’язнення. 

 

Австрійська Der Standard інформує про переговори 5-6 березня у Києві між новим віце-президентом Світового банку Філіпом Ле Уерою та Президентом України Віктором Януковичем, де йшлося про програму співпраці Світового банку та України у 2012-2016 роках на базі програми Country Partnership Strategy (CPS ). Ле Уера наголосив, що Світовий банк досягну своєрідного рекорду в співпраці з Україною, підвищуючи об’єми виплат кредиту Києву з 8 до 18 відсотків. Речник Світового банку також висловив сподівання на зростання прозорості і ефективності у розвитку аграрного сектору України, куди, згідно із програмою CPS, Світовий банк вкладатиме значні кошти. Філіп Ле Уера також наголосив, що Україна мусить долати для успіху реформ в земельному секторі бюрократичне державне регулювання , проводити дерегуляцію, вирівняти систему пільг та соціальних гарантій згідно з реальними економічними результатами, котрі мають покращувати системні реформи, зокрема , у землеробстві. Раніше Світовий банк оцінював українську економіку, як «сплячу». 

Відомий на Заході аналітик і політолог Тарас Кузьопопереджає на сторінках Jamestown.org, що «влада Президента Януковича шляхом пупінізації силових структур та посилення репресій проти опозиції готується до масштабних підтасовок на осінніх парламентських виборах в державі». На думку аналітика, Янукович обіцяє одне (справедливі і прозорі вибори), а готується до протилежного – масштабної фальсифікації результатів виборів до Верховної ради у жовтні 2012 року. Так само робив, як зауважує Тарас Кузьо , і Леонід Кучма у кінці 2004 року. Цей аналітик дивується, що західні дипломати не розуміють до кінця пострадянську риторику Януковича – казати одне, а робити інше. «Коли Янукович каже що він за вільні вибори, згадайте Кучму, та зрозумійте, що Янукович робитиме навпаки», попереджає Тарас Кузьо. Свідченням цього є хоча б призначення відповідальним за вибори нового голови РНБО при Президентові України Андрія Клюєва, котрий має величезний досвід фальсифікацій і політичної корупції, починаючи з 2004 року. Цьому є підтвердженням призначення керівниками СБУ та армії проросійських, пропутінських міністрів – Ігоря Калініна та Дмитра Саламатіна. Доказами віроломності Януковича,я попереджає західний аналітик, є також факти невиконання Президентом Януковичем його численних обіцянок Заходу та посилення главою української влади репресій проти опозиції. Тому Захід, як стверджує Тарас Кузьо, має «скептично розцінювати можливості демократичного проведення наступних парламентських виборів в Україні».

 

Юрій Луценко, котрий щойно засуджений судом у Києві до 4 років ув’язнення владою Януковича, написав лист - відповідь польському дисидентові та редакторові варшавського видання GazetaWyborcza Адамові Міхніку, котрий минулого тижня написав лист на підтримку незаконно ув’язненого, як вважає відомий поляк, Юрія Луценка. Юрій Луценко у відповіді, яку друкує згадана польська газета, не лише дякує Михніку за підтримку, а й наголошує, що той є прикладом для Юрія Луценка «вічної боротьби за честь проти гнилі». Луценко каже, тут, що «наша кордонна (українська) цивілізація знову проходить випробовування вибору і розумію, що криве колесо української історії черговий раз потребує змащення кров’ю і потом, аби нарешті вийти на європейську колію». Луценко обіцяє Адамові Міхніку свою твердість і послідовність у боротьбі за українську демократію та обіцяє: «Ми переможемо!»