Україна провалила верховенство права - Фюле

Брюссель ніколи не пов'язував політичну умова підписання Угоди про асоціацію з одним ім'ям, але пов'язує з тим, що Україна провалила верховенство права.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики Штефан Фюле в середу в Брюсселі в Європарламенті перед журналістами з країн "Східного партнерства".

Фюле спростував інформацію, закладену в питанні від журналіста про те, що Брюссель відкладає підписання Угоди.

За його словами, після того, як документ був парафований, в даний час над ним триває робота з тим, щоб Угода була готова до підписання до кінця цього року.

"Але потім виникає інше питання - чи будуть у той час політичні умови для його підписання і пізніше ратифікації Європарламентом і державами-членами. Політичні умови ніколи не були пов'язані з одним ім'ям, але пов'язані з тим, що Україна, в реальності, провалила верховенство права і деякі аспекти фундаментальних прав і свобод, які зашиті в цій угоді", - сказав він.

У цьому зв'язку єврокомісар висловив упевненість, що перед ратифікацією "партнер почне виконувати умови цієї Угоди".

"Я вважаю, що логічно бути відданим конкретному змісту перед тим, як ти його підпишеш. Перед тим, як його ратифікувати, ми очікуємо, що партнер почне його виконувати", - сказав він.

Фюле перерахував ряд факторів, які викликають стурбованість ЄС щодо України, зокрема, справа екс-прем'єра Тимошенко, яку ЄС "вважає політичною, а не кримінальною".

"Те, чим ми стурбовані, так це тим, що якщо подивитися на індекс свободи вираження, то Україна не робить прогрес, він падає вниз. І це причина стурбованості", - підкреслив він.

Інтерфакс-Україна