Росію не врятує навіть патріотизм, якщо не зміниться влада - експерт

Переростання конфлікту на сході України у повномасштабну війну становить реальну загрозу Росії.

Про це пише аналітик московського "Центру Карнегі" Дмитро Тренін, повідомляє Голос Америкиu

"Росія має зменшити ризик того, що конфлікт в Україні вийде з під контролю та призведе до великої війни. Вона повинна адаптуватись до ситуації в якій її зв'язки із Заходом будуть сильно обмежені, але і забезпечити їх стабільність та не допустити ще більшого погіршення", - пише Тренін.

Тренін вважає, що Росія стоїть перед загрозою самоізоляції, яка лише поглибить кризу у країні. Остання, на думку експерта, триватиме кілька років і є екзистенційним викликом політичній та економічній системі Москви та її положенню на міжнародній арені.

На думку експерта, майбутнє Росії можуть забезпечити лише реформи, здатність на провдення яких влада Путіна так і не продемонструвала за 15 років.

"Коли ціна на нафту коливається між $90 та $100 за барель лідери країни могли відбутись суто ритуальними згадуваннями реформ, але при цінах у межах $60 - $50, вони забов'зані щось робити", - пише Тренін.

При цьому експерт вважає, що у Кремлі все ж спробують перечекати кризу та сподіватимуться на відновлення сприятливої кон'юнктури на ринку енергоресурсів.

Экономику России ждет полный коллапс, - немецкий эксперт

Тренін перелічує і інші виклики, які стоять перед Росією на внутрішній арені : висока корупція, провалля між прибутками найбагатших на найбідніших громадян, низька продуктивність праці.

"Загалом, виклики, які постали перед Росією є серйознішими, ніж будь-коли за останні 20 років. Навіть патріотичне піднесення у Росії, на хвилі якого росіяни бачать санкції Заходу, як акт агресії проти Росії та її законних інтересів, допоможе Кремлю лише, якщо він вперше за 15 років зможе створити реальну стратегію економічного розвитку, поєднану із відповідальною владою та правосуддям. Для досягнення цих цілей знадобиться і зміна еліт. Без цього, криза призведе, або до перетворення Росії на другорядну державу, або ж до заворушень та хаосу у країні", - прогнозує експерт.

Дивіться також : Росія програє через психоз, який створив Путін - експерт