Головним завданням влади в парламенті буде тримати контроль над самовисуванцями.

Як передає кореспондент Gazeta.ua, таку думку під час круглого столу висловив член політради ВО "Свобода" Андрій Іллєнко.

"Конституційної більшості в парламенті не буде. Зараз для влади буде важливо втримати самовисуванців в своєму таборі. Самовисуванці самі перемогли, не привязані напряму до Партії регіонів, мають незалежне економічне становище. Зрозуміло, що їх треба постійно чимось стимулювати. Їх будуть тримати певними економічними бонусами", - сказав Іллєнко.

Він зазначив, що для створення конституційної більшості в парламенті владі доведеться вибити з лав опозиційних партій більше 40 "тушок".

"Я сподіваюся, що такого не буде. Принаймні, щодо "Свободи", то її це явище не торкнеться. Щодо розколу опозиції, то думаю, що він зараз неможливий. Ці вибори показали, що лише координуючи свої дії, опозиція може досягати результату", - зазначив "свободівець".

За його словами, опозиції треба думати не про розкол, а про майбутні вибори мера Києва.

"Ці парламентські вибори показали, що той формат, в якому йшли "Свобода" і "Батьківщина", є оптимальним. Тобто окремі партійні списки і єдиний мажоритарник", - додав Іллєнко.