Коморовський намовляв Януковича провести перевибори в проблемних округах

В одномандатних округах присутні не лише великі політичні інтереси, а й прозаїчні – локальні, - вважає президент Польщі

8 червня президент Польщі Броніслав Коморовський зустрівся з президентом України Віктором Януковичем
8 червня президент Польщі Броніслав Коморовський зустрівся з президентом України Віктором Януковичем
PAP/Jacek Turczyk

Президент Польщі переконував Віктора Януковича повторити вибори в тих округах, де були виявлені порушення, – про це 8 листопада заявив сам Броніслав Коморовський в ефірі радіостанції ТОК FМ.

Президент Польщі звернув увагу, що сумніви стосуються одного відстотка парламентських мандатів. «Проблеми виникли в сфері, пов'язаній з введенням системи одномандатних округів. Було відомо заздалегідь, що саме там з'явиться клопіт, адже там присутні не лише великі політичні інтереси, а й прозаїчні – локальні», – вважає Броніслав Коморовський.

За словами президента Польщі, на щастя, Центральна виборча комісія і парламент зайняли однозначну позицію, відкриваючи дорогу до повторення виборів в цих декількох округах. «Таку позицію займає і президент Янукович. Не приховую, що я також його до цього намовляв», – сказав Коморовський.

Польський очільник додав, що Польща послідовно намагається переконувати ЄС і США в тому, що не слід закривати дороги до зближення України із західним світом.

Нагадаємо, що 4 та 6 листопада відбулися дві телефонні розмови Коморовського та Януковича, під час яких президент Польщі «висловив занепокоєння з приводу затягування оголошення результатів виборів, а також з приводу численних сигналів про серйозні порушення під час підрахунку голосів в одномандатних виборчих округах».

АЗ/Oficjalna strona Prezydenta RР