Київська прокуратура визнала документ Карпачової про побиття Тимошенко фальшивим

 

Ніна Карпачова
Ніна Карпачова
Джерело: ukr.obozrevatel.com

Виконуючий обов'язки прокурора міста Києва Сергій Софієв сьогодні, 7 травня. на брифінгу розповів про обставини перевірки органами прокуратури столиці заяви Ніни Карпачової, яка проводиться за дорученням Генерального прокурора України Віктора Пшонки.

"Під час цієї перевірки ми з'ясовуємо всі обставини, які знайшли своє відображення в засобах масової інформації щодо так званого "експертного висновку", – заявив Софієв.

Також він повідомив, що цей висновок був зроблений співробітниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

"У своїх поясненнях працівники Секретаріату омбудсмена привели наступні факти, згідно з якими ми можемо зробити висновок, що цей документ сфальсифікований. Тобто, він не відповідає вимогам законодавства і крім цього судмедексперти робили цей висновок під впливом, як Ніни Карпачової, так і посадових осіб, які працюють у цьому закладі". – додає Софієв.

Він також відзначає, що прокуратура міста звернулася до фахівців у галузі судово-медичної експертизи, за допомогою яких було вирішено питання щодо фахового підходу до цього висновку і отримала від них відповідні роз’яснення.

"Вони нам у своїх поясненнях зазначили, що документ про тілесні ушкодження, з яким вони ознайомились, та фотографіями, на підставі яких зроблено експертний висновок, не є самостійними об’єктами судмедекспертизи і лише на їхній підставі не можна робити висновок та судити про характер змін на тілі людини", – додає виконуючий обов'язки прокурора Києва. 

Софієв додав, що сама Карпачова наполягала на тому, щоб експерти вийшли за рамки своїх повноважень заради розширення меж тілесних ушкоджень, а синці перевели в розряд гематом.

"Окрім цього, в такому випадку, Карпачова ввела в оману не тільки українське суспільство, але й міжнародну спільноту, і це ми бачимо у тих документах, які надійшли до дипломатичних представництв та посольств", – підсумував він.

Більше того, Софієв переконує, що в приміщенні Карпачової співробітники прокуратури ніяких обшуків не проводили.