Фороський відпускник узаконив підрахуїв "язык"+ВІДЕО

Фороський відпускник узаконив підрахуїв "язык"
А віддуватися перед журналістами доручив Богатирьовій

Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5029-VI «Про засади державної мовної політики».

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Також Глава держави доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

Як йдеться в дорученні, метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України, виконання зобов'язань, взятих за міжнародними договорами з цих питань, та подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері.

У дорученні Президента також йдеться про необхідність забезпечити невідкладне розроблення із залученням зазначеної робочої групи та затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.

Нагадаємо, сьогодні радник Президента з гуманітарних питань Ганна Герман спрогнозувала, що Віктор Янукович все ж таки підпише "мовний" закон.

Раніше, у вівторок у Криму відбулася зустріч з інтелігенцією, де було запропоновано внести зміни в мовній законопроект і створити наглядову раду, яка буде стежити за питаннями розвитку української мови як державної. Герман стверджує, що до кінця вересня закон буде істотно змінений.

3 липня Верховна Рада ухвалила закон "Про основи державної мовної політики". Спочатку спікер Володимир Литвин відмовлявся підписувати його і навіть написав заяву про відставку. Проте Верховна Рада двічі висловила "вотум довіри" спікеру, не прийнявши відставку. 31 липня Литвин підписав закон, і відправ на підпис президентові.