Експерт: Без України "Євразійська галактика" Путіна зазнає нищівного удару

Дослідниця центру Карнеґі Лілія Шевцова вважає, що українцям на шляху до ЄС доведеться перетнути «долину сліз», проте якщо їм це вдасться, то це матиме не лише геополітичні, але й величезні цивілізаційні наслідки. Про це вона пише у статті, опублікованій на сайті центру Карнеґі.

«Не лише ляпас по обличчю «Тріумфатора», але й кінець плану виживання і впевненого майбутнього попереду. Ось що означає для Путіна втрата України. А те, що ми бачимо протягом цих жовтневих днів – є саме втеча України із російських обіймів», - вважає Шевцова.

На думку дослідниці, зараз можна спостерігати те, що офіційний Київ став на свій шлях до Європи. «Справді, це буде довгий шлях і українцям доведеться перетнути долину сліз, поки їх країна стане по-справжньому європейською державою», - наголошує вона.

«Для Путіна зростаюча готовність України повернутися до Європи, незважаючи на велику ціну такого рішення, є справжнім лихом. Євразійський союз Путіна не може бути серйозним утворенням без другої великої слов'янської держави... Він потребує України як якоря. Євразія просто не може існувати без України… Нова доктрина Путіна, яку він запропонував світові нещодавно у Валдаї, базується на зв'язку між російською "державою-цивілізацією" і Євразійським союзом, який має бути галактикою, в той час як Росія буде її полюсом. Галактика буде виглядати жалюгідно без України. Не буде перебільшенням сказати, що Україна, що віддаляється від Москви, означатиме нищівний удар по стійкості російської «держави-цивілізації», яку намагається побудувати Путін», - вважає Шевцова.

Експерт Центру Карнеґі вважає, що Москва безсумнівно «чинитиме тиск, вмовлятиме і залякуватиме Київ, аби спробувати змусити його «возз'єднатися» з російською орбітою. … Здатність України почати новий шлях буде мати не лише геополітичні, але й величезні цивілізаційні наслідки. …У разі, якщо це вдасться, вона може стати зразком для наслідування для іншої частини Євразії».

Тиждень.ua