Джон Керрі закликав Росію негайно вивести свої сили з України

Виступаючи у середу у Вашингтоні разом з міністром закордонних справ Великобританії Філіпом Гаммондом, державний секретар США Джон Керрі заявив, що обидві країни глибоко віддані ідеї єдиної Європи, вільної і мирної. Разом з партнерами у Європейському Союзі, США і Великобританія підтримують суверенітет України, її територіяльну цілісність і зусилля української влади запровадити важливі демократичні реформи, сказав Джон Керрі.

Керрі відзначив, що США і Британія вважають, що Росії необхідно негайно вивести свої сили з України, припинити надання матеріальної підтримки сепаратистам і виконати свої зобов’язання відповідно до Мінських домовленостей, на які вона погодилася, та втілити в життя мирний план.

«Дії Росії останніми місяцями суперечать найосновнішим принципам міжнародної системи. Кордон не можуть і не повинні бути змінені під дулем пістолета. Народ має право у своїй власній країні, зі суверенними кордонами, визначати своє власне майбутнє» -, заявив держсекретар Керрі

Він заявив, що разом з країнами Великої сімки, європейськими партнерами та іншими союзниками, США дали ясно зрозуміти, що Америка готова зробити все можливе для гарантування збереження міжнародного порядку.

США передали Украине технику для обустройства границы. ФОТОрепортаж

У свою чергу британський міністр наголосив на важливості імплементації мирного плану.

«Україна - суверенна держава і її народ має право робити рішення щодо майбутнього країни. Російського вето щодо питання української демократії - не може бути», - заявив Філіп Гаммонд.