У Львові “застрелили” суддю, на підтримку засуджених художників

Сьогодні помітив у центрі Львова наклеєне на стовп чорно-біле фото з червоною цяткою й потьоками у районі скроні. Знизу був підпис «Микола Гончаров». 

Одразу згадав Віктора Януковича з третім оком червоного кольору. Та тут на «третє око» аж ніяк не тягне, цятка на скроні. Стало цікаво, що це за чоловік. Гугл підказав: Микола Гончаров – суддя апеляційного суду міста Суми, який засудив Володимира Никоненка до року виправних робіт за малюнок Януковича з третім оком. 

Малюнок розміщувався на площі біля пам’ятника Королю Данилу, за 150 метрів від місцевої мерії. За кілька годин прогулянки центром це єдине зображення, що я помітив. Трактую його як початок акції протесту цьому ганебному вироку, хоч і мирний. Та все ж протест.

Микола Гончаров

Екскурс в історію: Вперше мистецьку політичну акцію протесту з малюванням людей і червоними цятками на їхніх головах провели у Росії десь у 2009-10 роках. Точно зараз не згадаю, а гугл про це вперто мовчить. Акція називалась «Шутін ін Путін».

Графіті з портретом Віктора Януковича, з простріленою головою вперше з'явилися у червні 2011-го у Львові. Тоді у ЗМІ піднявся великий шум з цього приводу, порушили кримінальну справу. Міліції так і не вдалось знайти художників. А портрети з’явились у інших містах: Чернігів, Київ, Суми, Чернівецька область й Севастополь.У Сумах міліції вдалось затримати авторів малюнку. Це були 4 молодих націоналістів. Троє із підозрюваних крім «януковича» малий й інші епізоди. Четвертий – 25-річний Володимир Никоненко більше не робив нічого протизаконного й перед цим не мав притягнення до кримінальної відповідальності. Проте суд визнав його винним у злочині й присудив рік обмеження волі з відбуванням у трудовій колонії. Адвокат хлопця подала на апеляцію, щоб термін зменшили. Прокуратура подала апеляцію, щоб термін збільшили Апеляційний суд вирішив лишити вирок без зміни.

Цього тижня Володимир отримає виклик у місце свого обмеження волі.

Микола Гончаров – це головний суддя з колегії суддей, які розглядали апеляційну скаргу у справі «простріленого януковича». Певне, мода змінилась, тепер малюватимуть не Януковича, а Гончарова.

Текст поширюється виключно з наміром інформування населення й НЕ закликає до малювання на стінах й до розклеювання непристойних зображень.

Эпл Грин