Викрито агентурну мережу, що працювала на підрив обороноздатності України - СБУ

Служба безпеки України викрила і припинила незаконну діяльність агентурної мережі військової розвідки Російської Федерації, яка здійснювала підготовку акцій, спрямованих на підрив обороноздатності нашої держави.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Затримано мешканця Херсонщини, колишнього військовослужбовця, який за завданням представника Розвідувального управління Чорноморського флоту РФ залучив групу українських громадян до збору інформації військового характеру в Херсонській області. Ще одним дорученням від іноземних кураторів була підготовка умов для здійснення на Херсонщині диверсійних акцій.

В помещении СБУ в Луганске есть офицеры ФСБ, - Сиротюк

Група встановлювала місця базування й передислокації, ступінь бойової готовності, чисельність особового складу, види та кількість озброєння і військової техніки частин та з’єднань ЗС України. Окрема увага надавалась облаштованим у зв’язку із загостренням ситуації на південно-східних кордонах держави лініям оборони та замаскованій важкій військовій техніці. Для отримання таких відомостей залучені до протиправної співпраці громадяни виїжджали автівками до районів Херсонської області, що межують з АР Крим, де особисто спостерігали за змінами дислокації українських військових частин та переміщеннями військової техніки. Зібрані агентурою дані передавались російському шпигуну із дотриманням вимог конспірації.

За оцінкою експертів, інформація, яку збирали та передавали іноземній стороні, містить відомості, що становлять державну таємницю, а її розголошення завдає шкоди обороноздатності нашої держави.

Из захваченного здания СБУ в Луганске освободили 51 заложника

У результаті вжитих контррозвідкою СБУ заходів резидента, що керував агентурною мережею, затримано.

На підставі здобутих матеріалів розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст.111 КК України «державна зрада». Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі до 15 років.

Також 9 квітня співробітники СБ України затримали чотирьох осіб -громадянина РФ і трьох громадян України, які намагались передати представнику російської спецслужби жорсткі диски з серверів одного з управлінь СБУ на Сході України.

---------------------------------------------------------------------------------

Ляшко рассказал о ситуации в Луганске