На блокпостах Донбасу наркомани і кримінал, для них українське – як червона шмата, – переселенці зі Сходу. ВІДЕО

Щоденні звуки перестрілок, встановлені «зенітки» на житлових будинках змушують мешканців Донбасу залишати рідні домівки. Щодня потяги, що курсують з Донецька і Маріуполя, привозять у Львів нових біженців. Уже зараз у Львівській області близько двох тисяч переселенців.

Про це йдеться у сюжеті журналіста Катерини Рибій в аналітично-інформаційному тижневику «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK

Сім’я шахтаря Сергія Головка у рідному Красноармійську на Донеччині продала все майно, і назавжди переїхала на Львівщину. Зараз чоловік, його дружина Наталія і троє дітей вирушили у Трускавець у санаторій «Шахтар».

«На будинках Нацгвардія встановила «зенітки». Ми знаємо, що стріляти не будуть по населенню, але все рівно страшно, – розповіла Наталія Головко. – Ми щовечора чули перестрілки – зі своїх блокпостів стріляють ополченці. Кулі навіть долітають до місцевої лікарні. А поруч житлові будинки. Того люди й бояться».

Рішення переїхати на Львівщину родина прийняла передусім заради малих дітей. Наразі, кажуть, у новому краї подобається.

За словами Сергія Головка, на Донбасі люди справді розчаровані владою, приєднуються до сепаратистів. На сході меншає кількість робочих місць, держпідприємства – дотаційні.

«Я думав, що люди не хотітимуть жити там, де бойові дії, де на барикадах розповсюджують наркотики. Але у мене багато знайомих зайняло сторону сепаратистів. Вони в стані якоїсь незрозумілої ейфорії. Та це особистості безробітні, люди із сумнівним минулим, наркомани», – каже Сергій Головко.

Зараз у Трускавці також живе і шахтарська сім’я Олександра Гурова. За свою позицію – коли відкрито виступив проти сепаратизму – Олександр потрапив у полон. Чоловіка скалічили та навіть присудили до страти – за «зраду» Донбасу.

«Коли розрізали футболку, побачили моє патріотичне татуювання, хотіли зрізати його, – пригадує перебування в полоні Олександр Гуров. – Вони стрибали по руці, для них татуювання було як червона шматина для бика».