Вадим Новинський – агент Кремля в Україні?

Київ – Вадим Новинський, який лише близько року тому отримав українське громадянство, а тепер взяв участь у проміжних виборах до Верховної Ради, є саме українським олігархом лише тому, що так склалися обставини, кажуть експерти. Водночас вони припускають, що як політик Новинський буде намагатися вести власну гру і консолідувати навколо себе депутатів. Працюватиме ця група на інтереси Москви чи на інтереси України, залежатиме від перспектив подальшого збагачення, вважають експерти.

У понеділок, наступного дня після проміжних виборів до Верховної Ради у Севастополі, стало відомо про перерозподіл активів фінансово-промислових груп «Смарт» Вадима Новинського та СКМ Ріната Ахметова. Обидві групи передали пакети акцій до компанії «Метінвест», засновниками якої також є Ахметов і Новинський.

Така консолідація активів свідчить про спільні цілі та повне взаєморозуміння між двома олігархами, вважає експерт з питань економіки Олег Соскін.

У них є один господар – Москва, Кремль. Вони так чи інакше були зав’язані на КДБ
Олег Соскін
​​«Всі їхні відносини свідчать, що у них є один господар – Москва, Кремль. Те, що вони так чи інакше були зав’язані на КДБ – це однозначно. Вони є людьми, які поставлені, щоб заробляти гроші для Кремля. Тепер Кремль має потужного агента-лобіста, який буде працювати разом з Ахметовим на нарощування багатства, частину якого перераховують до кремлівських таємних кас», – заявляє Соскін.

Новиньский став українським олігархом випадково – Фесенко

Утім, як депутат Верховної Ради Вадим Новинський навряд чи увійде до так званої «групи Ахметова», як припускає низка коментаторів та засобів масової інформації, зауважив у коментарі Радіо Свобода політолог Володимир Фесенко. Експерт нагадує, що Вадим Новинський і без того має доступ до особистого спілкування з президентом Віктором Януковичем, мав приязні стосунки з його попередником Віктором Ющенком, а також брав участь у фінансуванні виборчих кампаній окремих кандидатів у народні депутати. Відтак, Новинський веде власну політику і може зібрати навколо себе власну групу депутатів, робить висновок Фесенко.

Читайте также: Новинский проходит в Раду

Він, скоріше за все, спробує грати самостійну роль і, можливо, буде важковаговиком. Але версія про агентів Росії не підтверджується
Володимир Фесенко
​​«Приходить момент, коли потрібні якісь нові мотивації. Заробляти ще один мільярд – це вже не дуже цікаво. Потрібні додаткові якісь мотиви. Можливо, він вирішив спробувати себе і у публічному політичному просторі. Якщо він йде у Верховну Раду, то точно не для того, щоб бути статистом. Він, скоріше за все, спробує грати самостійну роль і, можливо, буде важковаговиком. Але версія про агентів Росії не підтверджується», – припускає Фесенко.

Новинський став мільярдером завдяки везінню і нахабству – Марков

Чи буде Вадим Новинський лобіювати політику Кремля та Митного союзу, чи працюватиме на євроінтеграцію України, залежатиме лише від перспектив матеріальної вигоди, тому його тактика у цьому питанні може змінюватися, відзначає російський політичний експерт Сергій Марков. Навряд чи такого депутата можна вважати агентом впливу Москви, каже експерт.

«Батьківщина в олігархів там, де їхні гроші. Бізнесмени зазвичай роблять гроші там, де у них з якихось причин це виходить. Вочевидь, з виключно випадкових причин у Новинського бізнес вийшов не у Росії, тому він і став саме українським, а не російським олігархом. Наші бізнесмени стають мільярдерами не завдяки своїм талантам та працелюбству. Це результат везіння, іноді нахабства, зокрема, у порушення правових та моральних законів» – зауважує Марков.

Читайте также: Виталий Портников: Крымский Абрамович

За попередніми даними після обробки 100 відсотків протоколів, на проміжних виборах до Верховної Ради в 224-му окрузі в Севастополі переміг мільярдер Вадим Новинський. Йому програли комуніст Василь Пархоменко, самовисуванець Василь Зеленчук і єдиний кандидат від опозиції Дмитро Білоцерковець.